Informace k otevření školy a školky od 12. 4. 2021

Od pondělí 12. 4. se po šesti týdnech vrací naši žáci a děti do prezenční výuky. Žáci všech ročníků, v mateřské škole jen předškoláci. To je ta dobrá zpráva. Co se v této chvíli ví? Žáci i děti se budou testovat před výukou v pondělí a ve čtvrtek. Rodiče žáků mohou, rodiče dětí by měli být nápomocni při testování. Rodiče v respirátorech, žáci ve zdravotních rouškách. Předškoláci během výuky bez roušek, ale během testování také s rouškou. Škola označí prostory pro testování, pro odložení reagujících testů, jejich následnou likvidaci a dezinfekci prostoru pro testování. Protože na výsledek testu se čeká 10 až 15 minut, je nutné, aby žáci přišli do školy opravdu s dostatečným předstihem, aby se nenarušovala výuka. Škola dále zajistí pravidelné větrání tříd. Obědy i družina budou ve stejném režimu jako před uzávěrou. Testy by měly dorazit ve čtvrtek v podvečer, proto návod na používání škola uveřejní až během pátku na svých stránkách.

Je možné, v této proměnlivé době, že ještě mohou přijít nějaké změny. V takovém případě je zakomponujeme, ale věřím, že se celý proces usadí v čase. Už teď se na vaše děti těšíme.

 

Radovan Šmíd