Adaptační předškolácké skupinky

Základní škola Příbram na Moravě připravila v letošním roce program pro všechny děti, které v příštím roce nastoupí do první třídy naší školy.

V deseti hodinových lekcích se děti seznámí se školním prostředí ještě dříve, než se stanou prvňáky a hravou formou budou rozvíjet řeč, myšlení, jemnou motoriku ruky, početní představy a zrakové a sluchové vnímání. Děti se seznámí s počátky školní práce.

Lekce budou probíhat vždy ve čtvrtek v době od 15:00 do 16:00 hodin v první třídě základní školy pod vedením paní učitelky Mgr. Michaely Špačkové.

Cena lekcí je 350 Kč na výukový materiál a pomůcky.

S sebou si děti vezmou pastelky a přezůvky.

Termíny lekcí:

22. 4., 29. 4., 6. 5., 13. 5, 20. 5., 27. 5., 3. 6., 10. 6., 17. 6., 24. 6.

Přihlášky do programu najdete zde: Přihláška do programu Předškolácké skupinky

Vyplněnou přihlášku odevzdejte paní učitelce v mateřské škole nebo ji můžete odevzdat přímo ve škole.

V případě jakéhokoli dotazu můžete kontaktovat paní učitelku Mgr. Michaelu Špačkovou na emailovou adresu: mspackova@zspribramnamorave.cz nebo na tel. 775 235 185.

 

 


Upřesnění zahájení výuky k 12.4.2021

Vážení rodiče,
upřesnění k zahájení výuky 12.4.2021.
Žáci se budou testovat testy Singclean, instruktážní video je zde: VIDEONÁVOD
K samotnému testování:
Zjištěná pozitivita – pondělní odběr:
V případě zjištěné pozitivity žáka v doprovodu rodiče si rodič odvádí dítě domů a objednává dítě na PCR test. Při zjištění pozitivity vyučujícím, je dítě umístěno v karanténní místnosti, kde bude zajištěn dozor. V této místnosti žák čeká na příjezd rodičů.

Zjištěná pozitivita – čtvrteční odběr:
V případě zjištěné pozitivity žáka v doprovodu rodiče či učitelem si rodiče žáků celé třídy vyzvednou své děti v karanténní místnosti a dále se řídí doporučením KHS.

Žáci budou mít 2 zdravotní roušky nebo 2 respirátory (z toho 1 náhradní).
Na stránkách školy jsou zveřejněny příznaky infekčního onemocnění, na základě kterých je nutné nechat Vaše dítě doma a nepřicházet do školy.
Z důvodu zpracování výsledků testů obdrží v pondělí zákonní zástupci v tištěné podobě Informace o zpracování osobních údajů.
V případě potřeby se neostýchejte a volejte 728 145 485.

Pěkný den Vám všem.

Za kolektiv Radovan Šmíd


Kontrolní seznam příznaků covid-19 u dětí, žáků a studentů

 • zvýšená tělesná teplota
 • suchý kašel
 • dušnost
 • zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)
 • ztráta chuti a čichu
 • bolest v krku
 • bolest svalů a kloubů
 • rýma / ucpaný nos
 • bolest hlavy

V případě, že dítě, žák nebo student na některou z otázek odpoví kladně nebo evidentně vykazuje dané příznaky, nebude mu umožněna prezenční výuka.


Informace_o_zpracování_osobních_údajů_covid

Informace k otevření školy a školky od 12. 4. 2021

Od pondělí 12. 4. se po šesti týdnech vrací naši žáci a děti do prezenční výuky. Žáci všech ročníků, v mateřské škole jen předškoláci. To je ta dobrá zpráva. Co se v této chvíli ví? Žáci i děti se budou testovat před výukou v pondělí a ve čtvrtek. Rodiče žáků mohou, rodiče dětí by měli být nápomocni při testování. Rodiče v respirátorech, žáci ve zdravotních rouškách. Předškoláci během výuky bez roušek, ale během testování také s rouškou. Škola označí prostory pro testování, pro odložení reagujících testů, jejich následnou likvidaci a dezinfekci prostoru pro testování. Protože na výsledek testu se čeká 10 až 15 minut, je nutné, aby žáci přišli do školy opravdu s dostatečným předstihem, aby se nenarušovala výuka. Škola dále zajistí pravidelné větrání tříd. Obědy i družina budou ve stejném režimu jako před uzávěrou. Testy by měly dorazit ve čtvrtek v podvečer, proto návod na používání škola uveřejní až během pátku na svých stránkách.

Je možné, v této proměnlivé době, že ještě mohou přijít nějaké změny. V takovém případě je zakomponujeme, ale věřím, že se celý proces usadí v čase. Už teď se na vaše děti těšíme.

 

Radovan Šmíd


ZŠ a MŠ v době pandemické

Na rozdíl od většiny škol jsme mohli učit prezenčně až do konce února. Takže zátěž na rodiče padla až od 1. 3. Bohužel jsme i my museli zrušit nebo zatím přeložit řadu vystoupení, aktivit nebo akcí, jako např. Den vody, Zasaď si svůj strom, Setkání se sochařem, Květinový koberec pro motýly atd. Je ale jasné, že musíme být nachystaní, protože při uvolnění opatření budeme mezi prvními otevřenými školami, a to až do 5. ročníku.

A co je u nás nového?

Máme teď už obě učebny vybavené počítači pro práci žáků. Takže nejsme odkázáni na střídání se v jedné počítačové učebně, jako na velkých školách. V jarním období začne zřizovatel (obec) přeměňovat domeček na školní zahradě na žákovské dílny. Na jejich vybavení nářadím se bude velkou měrou podílet MAS (Místní akční skupina Brána Brněnska). Ta už nám v současné době pomáhá s projektem rodilých mluvčích, kteří při pravidelných setkáních obohacují výuku anglického jazyka. Na dílny bude navazovat zastřešení venkovního prostoru pro výtvarnou práci realizovanou jako součást běžné výuky, ale i např. pro sochaření s akademickým sochařem panem Patrikem Vlčkem, které jsme tak příjemně rozběhli už v loňském školním roce. A spolupráce má přesah i do dalšího období. S výtvarnem si u nás velmi rozumí nejen paní učitelka Zdeňka Dvořáková, ale i paní učitelka Markéta Kozáková, která nastoupila od 1. 3. 2021. Zatím jen na několik hodin, ale s potenciálem dalšího rozšíření.

Díky dotaci zajištěné zřizovatelem, proběhne v létě v učebně 1. třídy výměna podlahy, elektrických rozvodů, dojde ke snížení stropů a učebna se vymaluje. Příští rok čeká tuto omlazující kůru učebna druhá. Dnes byly doručeny nové skříně a police do učebny pro prvňáčky, které nahradí ty staré, z doby umakartové. V MŠ se v prosinci kromě skříní a skříněk nahradily i staré jídelní stoly.

A ještě malá zmínka k zápisu do 1. tříd. Proběhne 13. 4. 2021 bez přítomnosti dětí. Ty se ale už teď mohou těšit na paní učitelku Špačkovou. Pro snadnější adaptaci na nové prostředí připravila pro předškoláky, kteří se budou hlásit na naši školu, předškolní skupinky (hravou formou vedená setkání v jejich budoucí třídě). Podrobnosti k zápisu jsou na stránkách školy.

Momentálně prochází MŠ a ZŠ kompletní dezinfekcí. Místnost po místnosti, předmět po předmětu, detail po detailu. A současně škola i školka učí distančně. Jak? O tom snad napíšu příště.

Za celý náš kolektiv přeji všem odvahu, sílu a trpělivost v překonávání hrbolků či hrbolů na cestě.

 

Radovan Šmíd


Dokumenty pro zápis do 1. ročníku 2021

Vzhledem k mimořádným opatřením vlády vám přinášíme informace k zápisům dětí k povinné školní docházce:

1. zápis proběhne bez osobní přítomnosti dětí ve škole,
2. zápis do 1. ročníku základní školy proběhne 13. 4. 2021 v budově ZŠ, v 1. třídě,
3. přihlášku je možné doručit bez přítomnosti zákonného zástupce:
   • do datové schránky
   • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem
   • poštou

Více informací naleznete v odkazu:

Zápis do 1. ročníku


Rozvržení distanční výuky a rozvrh hodin

Vážení rodiče,

zveřejňuji přehled a rozvržení distanční výuky v době od 2. března 2021.

Rozvrh hodin

 1. ročník

 

  8 – 8.30 8.40–9.10 9.20-9.50 10.00-10.30 10.40-11.10      
Po M ČJ            
Út M ČJ            
St M ČJ PRV          
Čt M ČJ            
M ČJ            

 

     2.ročník

 

  8 – 8.30 8.40–9.10 9.20-9.50 10.00-10.30 10.40-11.10      
Po ČJ   M          
Út ČJ   M          
St ČJ   M AJ        
Čt ČJ   M          
ČJ   M PRV        

 

 1. ročník

 

  8 – 8.30 8.40–9.10 9.20-9.50 10.00-10.30 10.40-11.10      
Po ČJ M   AJ        
Út ČJ M VL AJ        
St ČJ M            
Čt ČJ M   AJ        
ČJ M          

 

 

 

 

 1. ročník

 

  8 – 8.30 8.40–9.10 9.20-9.50 10.00-10.30 10.40-11.10      
Po ČJ M   AJ        
Út ČJ M VL AJ        
St ČJ M            
Čt ČJ M   AJ        
 ČJ  M          

 

 

    5.ročník

 

  8 – 8.30 8.40–9.10 9.20-9.50 10.00-10.30 10.40-11.10      
Po M ČJ VL   AJ      
Út M ČJ            
St M ČJ   AJ        
Čt M ČJ INF        
M ČJ AJ          

 


Bezplatné antigenní testování občanů v ROSICÍCH NA ZÁMKU

 

Bezplatné antigenní testování občanů v Rosicích na zámku.

Každé Pondělí + Čtvrtek vždy od 17:00 do 19:00 hod.

Rezervační portál na další týden je otevírán nejméně týden dopředu.

Testování provádí výjezdová skupina Cytogenetické laboratoře Brno, s.r.o.

Podmínkou pro zájemce je registrace v rezervačním systému Covid Vysočina (viz. odkaz níže).

JSTE-LI ZAREGISTROVÁNI, STAČÍ PRO OPAKOVANÉ TESTOVÁNÍ (bezplatně po 5 dnech) se přihlásit svým loginem a zvolit tlačítko objednat.

Nově se registrující:

 1. zaregistrovat se zavčas do rezervačního systému, včetně zadání ověřovacího kódu, který přijde do SMS a dokončit tak objednávku času – viz odkaz níže
 2. přijít na čas = omezení kontaktu s ostatními, udržování vzdálenosti dle instrukcí úřadu, vlastní vyšetření zabere 1 min vašeho času,
 3. kdo je již v systému rezervovaný, zvolí ve svém profilu tlačítko nový odběr pro svoji nebo jinou osobu a provede objednávku.

ODKAZ PRO REGISTRACI A VÝBĚR TERMÍNU:

https://odbery.kr-vysocina.cz/objednat-odber-krok1/?metoda=RAPID_ANTIGEN&mesic=2021-01&misto=29&organizace=91

—————————————————-

Nově jsme se dohodli, že osoby, které mají platnou vyplněnou e-žádanku na PCR test od svého obvodního lékaře nebo KHS, mohou přijít bez registrace k provedení odběru na PCR test a nemusí se registrovat ani do systému výše ani do jiných odběrových center v Brně nebo jinde.

Laboratoř si prováže e-žádanku a tuto osobu a vyhodnotí v souladu se stanovenými postupy.