Výukový program Lipka – Jezírko

Výukový program Lipka

V pondělí 6. února jsme se zúčastnili programu na pracovišti Lipka – Jezírko v Soběšicích. Zde nás čekaly lektorky. Žáci naší školy se rozdělili na dvě skupiny, tedy na mladší a starší žáky. Pro menší žáky lektorka Eva připravila pohádku s hádankou o ptáčcích. Poté se přemístili do prostor určených k vyrábění, kde vyráběli krmivo pro ptáčky. Starší žáci rozpoznávali jednotlivé druhy ptáků a poté šli do přírody soutěžit. Po výletě v přírodě začali vyrábět pod dohledem lektorky Báry dřevěná krmítka pro ptactvo. Hotová krmítka jsme si také dovezli do školy a vyrobenou potravu jsme s družinou rozvěsili v okolí školy. Menší děti venku v okolí Lipky si také zasoutěžily, poznávaly jednotlivé druhy ptáků. Počasí sice bylo mrazivé, ale náladu nám vůbec nepřekazilo.

 

Ing. Lucie Chmelíčková, Dis